۶ ایده برای دکور پاییزی

ایده های دکور پاییزی
با فرا رسیدن فصل رنگارنگ پاییز می توانیم با تغییراتی هرچند کوچک و کم هزینه اما بسیار تاثیر گذار، دکور پاییزی را در منازلمان چیدمان کنیم.
ایده های دکور پاییزی

 با فرا رسیدن فصل رنگارنگ پاییز می توانیم با تغییراتی هرچند کوچک و کم هزینه اما بسیار تاثیر گذار، دکور پاییزی را در منازلمان چیدمان کنیم.

با تغییر فصل ها، دنیای مـا هم می تواند از حالت یکنواختی همیشگی خود خارج شود. می دانید که تغییر دکور خانه تا میزان بالایی در روحیه افراد خانه تاثیر گذار است. فصل پاییز، رنگارنگ ترین فصل طبیعت اسـت. رنگ های زرد و نارنجی و قرمز درکنار هم منظره های فوق العاده ای می سازند کـه فقط به مدت سه ماه در سال می‌توان از جذابیتشان لذت برد. پس خوب است ما هم انرژی این رنگ های گرم و زیبا را به خانه خود بیاوریم و از دکور پاییزی برای تزئینات فصلی خانه خود استفاده کنیم.

ورودی گرم و دعوت کننده

در فصل پاییز معمولا از سرمای بیرون به گرمای داخل منزل پناه می آوریم. فضای ورودی اولین جایی است که وارد آن می شویم، خوب می شود با ایجاد تغییراتی مثل استفاده از گل و گیاهان رنگی، نیمکتی برای نشستن و استفاده از سبد و محفظه ی چتر، دکور پاییزی منزل خود را دلنشین و زیبا کنیم.

استفاده از رنگ های گرم در دکور پاییزی

استفاده از رنگ ها، نکته ی مهمی در چیدمان منزل محسوب می شود. پالت رنگ های قرمز و نارنجی برای شما یک فضای پاییزی بی نظیر خلق می کند. از این رنگ ها برای دکوراسیون حیاط و تراس منزل هم به همراه نیمکت چوبی، کوسن های رنگی و گل های خشک می توانید استفاده کنید. البته علاوه بر پاییز در فصل های دیگر نیز  برای حفظ نشاط و گرم کردن فضای خانه خود می توانید از این رنگ ها استفاده کنید.

استفاده از بافت های ضخیم

یکی از ساده ترین راه های اجرای ایده های دکور پاییزی استفاده از بافت و پتوهای ضخیم برای اتاق خواب و به کار گیری شال مبل برای مبلمان راحتی منزل شما است. مخصوصا پتوهای طرحدار و چهارخونه بـه رنگ‌های نارنجی، زرد، قرمز، قهوه‌ای و… حقیقتا حس گرم و پاییزه ای می تواند به دکور خانه ی شما القا کنند. حتی اگر در شهرهای سردسیر زندگی می‌کنید می‌توانید با انتخاب مبلمان با پارچه های گونی بافت، گرمای بیشتری را به محیط خود القا کنید.

دکور پاییزی

چیدمان فانوس با شمع و ریسه

یک نورپردازی خوب هرچند ساده و ابتدایی، تاثیر خیلی زیادی در چیدمان فضای شما خواهد داشت. استفاده از وسایلی که در دسترس اکثریت افراد است مثل فانوسک یا شمع های تزیینی در دکور پاییزی می تواند غروب های دلگیر پاییز را به یک زمان آرامش بخش برای شما در کنار عزیزانتان تبدیل کند.

شومینه و چیدمان اطراف آن در دکور پاییزی

استفاده از شومینه در دکوراسیون نشیمن به همراه کوسن و پتوی ضخیم بر روی مبلمان اطراف آن در منزل شما، گرمای پاییزی را ایجاد می کند. استفاده از گیاهان و گندم نیز می تواند گوشه ی دنجی را برای شب های پاییزی در دکوراسیون منزل شما فراهم کند. 

2 min
شومینه و چیدمان اطراف آن در دکور پاییزی

تغییر تابلو های دیوار

استفاده از تابلوها را در چیدمان فضای مورد نظر خود حقیقتا جدی بگیرید زیرا جزو المان های مهم دکور پاییزی هستند که روح و شخصیت تازه ای به فضای مورد نظر شما می دهند. یکی از مهم ترین تغییرات برای فصل های مختلف استفاده از تابلوهای مختص فصول گرم و سرد سال است. با تغییر این تابلوها با توجه به فصل پاییز می توانید تنوع و حس و حال متفاوتی را ایجاد کنید.

جمع بندی

علاوه بر باران های پاییزی، رنگ های جذاب این فصل و حال و هوایی که به طبیعت و درختان می دهند، زیبایی آن را دوچندان می کند. پس چقدر خوب می شود اگر این زیبایی و هیجان را با دکور پاییزی به خانه خود دعوت کنیم. برای تغییر در چیدمان منزل و آماده کردن آن برای ورود به فصلی جدید اصلا نیازی به صرف هزینه های زیاد نیست، شما می توانید حتی با استفاده از شاخ و برگ‌های پاییزه و یا چوب درخت بلوط در کنار وسایل تزیینی منزل خود، حس و حال این فصل رابه خانه‌تان بیاورید. شما هم موافق تغییرات فصلی در دکور منزل خود هستید؟

۵/۵ از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
error: