۳ پالت رنگی پرطرفدار در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب
احساس آرامش را نمی‌توان لزوما به معنای استفاده از رنگ‌های تکراری و خسته‌کننده بژ یا سفید در همه سطوح دانست اما رنگ‌ها و وسایل به کار رفته در دکوراسیون اتاق خواب تاثیر زیادی روی احساس آرامش و کیفیت خواب شبانه ما خواهند داشت.
دکوراسیون اتاق خواب

گاهی اوقات وقتی نوبت به انتخاب یک پالت رنگی برای اتاق خواب می‌رسد، دچار مشکل می‌شویم. این اتاق، محلی آرامش بخش برای ما محسوب می شود که آسایش و راحتی برای استراحت کردن و خواب شب را برای ما فراهم می کند. البته که احساس آرامش را نمی‌توان لزوما به معنای استفاده از رنگ‌های تکراری و خسته‌کننده بژ یا سفید در همه سطوح دانست اما رنگ‌ها و وسایل به کار رفته در دکوراسیون اتاق خواب تاثیر زیادی روی احساس آرامش و کیفیت خواب شبانه ما خواهند داشت.

انتخاب پالت رنگی خنثی و آرامش بخش

رنگ های خنثی مثل عاجی، خاکستری و سفید همیشه جز انتخاب‌های بدون ریسک برای اتاق خواب هستند. این رنگ‌های کلاسیک برای شما فرصت آن را فراهم می کنند تا بتوانید از سایر رنگ های شارپ در کنار این رنگ ها استفاده کنید و اتاق خود را تبدیل به یک فضای جذاب و متفاوت کنید.

وقتی که دیوارهای اتاق خواب به رنگ خنثی انتخاب می شوند، امکان استفاده از سایر رنگ های زنده و الگوهای متنوع، برای شما فراهم می شود. مثل استفاده از رنگ های آبی، نارنجی، سبز و …

رنگ آبی

دکوراسیون اتاق خواب

آبی با تناژ های مختلف رنگی اش از فیروزه ای گرفته تا آبی کاربنی، جزء رنگ های مناسب برای دیوارهای اتاق خواب است، که محیطی کاملا آرامش بخش و مناسب را برای شما فراهم می‌کند. برای جلوه بهتر این رنگ می‌توانید اکسسوری هایی با رنگ‌‌های سبز روشن و قهوه‌ای روشن در دکوراسیون اتاق خواب به کار ب

رنگ نارنجی

دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق خواب، حس گرما به فضای مورد نظر شما می دهد و حس اعتماد به نفس و امنیت را نیز تقویت می‌کند.

رنگ سبز

دکوراسیون اتاق خواب

همان طور که می دانید رنگ سبز، رنگ طبیعت است و می تواند حس تازگی و انرژی بخشی را در محیط به وجود بیاورد، به طوریکه این حس مثبت را به هر شخصی که در اتاق قدم بگذارد، منتقل می کند. شما می‌توانید با ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای که تداعی بخش طبیعت است، فضایی کاملاً زیبا برای اتاق خواب خود به وجود آورید.

استفاده از پالت رنگ های پاستلی و ملایم

رنگ های پاستلی بسیار ملایم و آرامش بخش هستند و باعث ایجاد حس خوبی در محیط می شوند.

بهترین رنگ های پاستلی برای به کار رفتن در دکوراسیون اتاق خواب عبارتند از: رنگ صورتی ملایم، رنگ زرد یا سبز با سایه های ملایم، رنگ آبی روشن، رنگ لاوندر یا بنفش یاسی

حتما توجه داشته باشید که اگر این رنگ ها را برای دکوراسیون اتاق خواب دو نفره خود در نظر گرفته اید، قبل از اجرا با شریک زندگی خود مشورت کنید.

استفاده از رنگ های شارپ و پر معنی

اگر شخصی پر انرژی هستید و تمایل دارید رنگ های جسورانه، خاص و جذاب، در اتاق خواب شما به کار رفته باشد و با دیدن آن ها احساس رضایت و انرژی بیشتری به شما دست دهد، بهتر است هر چه زودتر دست به کار شوید و با استفاده از رنگ های شارپ، تغییری در دکوراسیون اتاق خواب تان ایجاد کنید.

البته در انتخاب رنگ های تیره و جسورانه این نکته را رعایت کنید که لازم نیست تمام دیوارهای اتاق دارای یک رنگ باشند! شما میتوانید رنگ مورد علاقه تان را فقط برای یکی از دیوار ها استفاده کنید تا فضای اتاق تیره و کوچک به نظر نرسد و همچنین برای سرویس تخت خواب و اکسسوری ها از آن رنگ استفاده کنید.

استفاده از ترکیب های رنگی پر جنب و جوش مانند رنگ های طوسی و زرد، تناژ رنگ های شکلاتی و قرمز، تناژ رنگ‌های سرد خاکستری و بنفش و … جذابیت خاصی را برای دکوراسیون اتاق خواب شما ایجاد می کنند.

جمع بندی

قطعاً هر رنگی تأثیر متفاوتی بر فضای خانه و روحیه شما می گذارد. معمولا اکثر افراد از رنگ های ملایم و آرامش بخش در دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده می کنند. برخی هم به رنگ های عمیق و تیره علاقه دارند. به طور کلی این رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که احساس آرامش و سرزندگی را تواما برایتان ایجاد کنند.

برای دکوراسیون اتاق خواب خود می‌توانید از تخت خواب، پا تختی، میز آرایش و دراورهای کارخانه سان مبل دیدن کنید. هر رنگ چوب و پارچه ای که بخواهید بر اساس مدل انتخابی شما قابل اجرا خواهد بود.

۵/۵ از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
error: